Miot 2013 „S” Verti i Bright

Data urodzenia miotu „S” 30.08.2013

 

Dance with me Dajavera         &          Ever Bright of Maranns Home

czekoladowo-biała                                                    czekoladowo-biały

50cm, 17kg                                                                 56cm, 21kg

TNS,CEA,CL,MDR Normal                                      CEA carrier

HD A, ED O-O                                                               HD B (free)

agility,obedience, frisbee                                       pasienie(HIT,HWT), BH

 

 

BRIGHT

 

Ever Bright of Maranns Home (Bright) urodził się 7.04.2005 w belgijskiej hodowli “of Maranns Home”. Z Belgii przyjechał do węgierskiej hodowli “Blessed Borders”   i zamieszkał ze swoją ludzką i psią rodzinką (również z ojcem Verti – Devem) . Jego rodzicami są Sadghyl Tess (ISDS 249190) oraz Falconmoor Merle Invasion.

Bright to bardzo inteligentny pies, który uwielbia pracę z człowiekiem, pewny siebie, w pracy dający z siebie wszystko i  bezproblemowy w domu . Bright to pies, który zawsze stara się zadowolić swojego przewodnika i sprawić mu przyjemność, nie trzeba podnosić głosu czy używać kar, wystarczy pokazać mu i wytłumaczyć czego się od niego oczekuje, a on to z wielką radością zrobi.  Pracuje z owcami w gospodarstwie, a poza tym trenuje rekreacyjnie obedience, agility i frisbee. Przy owcach jest spokojny i opanowany, bardzo dobrze czuje stado i  trzyma od niego odpowiednią odległość, ma “mocne oko” i uważnie słucha komend. Na zawodach, trialach zawsze skupiony na zadaniu i uważnie słuchający komend, często ma dużo lepsze przebiegi niż na treningach.  Przyjazny w stosunku do wszystkich ludzi “sweetheart”, ale jednocześnie jest psem mocno przywiązanym do swojej właścicielki Evelin. Jest również psem przyjaznym w stosunku do innych psów, pewnym siebie w kontaktach z psami, ale nie prowokującym awantur.

Bright to pies, którego większość ludzi po spędzeniu z nim 10 minut chce zabrać ze sobą do domu. Idealny członek rodziny, przywiązany i oddany, a jednocześnie niezastąpiony pomocnik przy codziennej pracy ze stadem owiec.

Zostaw komentarz